Χορός Κάτω από τα Άστρα 2016
07. 07. 2016
Ο Σύλλογος Φίλων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής διοργάνωσε και φέτος, με μεγάλη επιτυχία, τη φιλανθρωπική εκδήλωση «Χορός Κάτω από τ’ Άστρα». Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Polis Convention Center στους Ταγαράδες, Θεσσαλονίκης λόγω αστάθειας του καιρού.

Όσοι παρέστησαν στην εκδήλωση είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν σε ένα πολύ όμορφο περιβάλλον, το οποίο διαμόρφωσε η Εθελοντική Ομάδα Κυριών της Σχολής (GSS). Η μουσική του Γιώργου Καραβελάκη και της παρέας του ξεσήκωσε τους καλεσμένους έως τις πρώτες πρωινές ώρες. Παράλληλα, κάποιοι από τους καλεσμένους του Χορού, ήταν ιδιαίτερα τυχεροί αφού κληρώθηκαν πέντε δώρα, προσφορά των παρακάτω φίλων και υποστηρικτών της Σχολής: Aegean Airlines, Νίκος Παναγιωτίδης της Bejewed by Thalia Exarxhou, ξενοδοχείο Prince Stafylos, στη Σκόπελο και Γκαλερί Χρύσα Σπηλιωτοπούλου.

Εκτός από τους καλεσμένους της εκδήλωσης οι οποίοι με την παρουσία τους στήριξαν το Πρόγραμμα Υποτροφιών της Σχολής και άλλους εκπαιδευτικούς σκοπούς της Σχολής, ηχηρή και πολύτιμη ήταν και η συνεισφορά των χορηγών της εκδήλωσης, τους οποίους ευχαριστούμε θερμά.

Οικονομικοί Χορηγοί ήταν οι: Pom Star- Ρόδι Ελλάς Α.Ε., Agriscience, Stavaridis-Kappas, IG Insurance Papathanasopoulos, Automatic Systems Hellas, 1go.online- web services, Καρανάσιος –Βαρσάμης, και Isomat. Ενώ χορηγοί σε είδος ήταν οι εταιρίες: Κτήμα Ζαφειράκη, Ελληνική Εταιρία Εμφιαλώσεων (3Ε), Aegean Airlines, Dryfo –Menexopoulos Bros, Issue Print, Pelopac S.A., Ζυθοποιία Μακεδονίας –Θράκης, Pom Star S.A.- Ρόδι Ελλάς Α.Ε. Ζυθοποιία Μακεδονίας –Θράκης, Μπύρα Βεργίνα και Lα Place Mignonne.

Για περισσότερες φωτογραφίες πατήστε εδώ.
Χορός Κάτω από τα Άστρα 2016