Την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου τίμησαν οι μαθητές της ΑΓΣ
26. 03. 2024

Με παρελάσεις, ομιλίες, δράσεις και παραστάσεις, τίμησαν την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου οι μαθητές της Σχολής.

Συγκεκριμένα, την Παρασκευή 22 Μαρτίου οι μαθητές του Παιδικού Σταθμού και του Νηπιαγωγείου συζήτησαν με τους εκπαιδευτικούς για την εθνική επέτειο, πραγματοποίησαν κατασκευές και τέλος έκαναν παρέλαση στον εξωτερικό χώρο του σχολείου. Την ίδια μέρα, οι μαθητές του Δημοτικού τίμησαν με ειδική γιορτή την 25η Μαρτίου και ανήμερα της επετείου παρέλασαν στην Πυλαία.

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου, οι μαθητές του Γυμνασίου Χασιώτη γιόρτασαν με ειδική εκδήλωση την εθνική επέτειο και το ίδιο έκαναν την ίδια μέρα οι μαθητές του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου. Επιπλέον, ανήμερα της εθνικής επετείου ο σημαιοφόρος του ΓΕΛ, Κωνσταντίνος Κωφοτόλης και του ΕΠΑΛ, Φώτης Κουζιώρτης, παρέλασαν στην οδό Τσιμισκή, εκπροσωπώντας την Αμερικανική Γεωργική Σχολή.