Συζήτηση με μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου είχε ο πρόεδρος των Ελλήνων ξενοδόχων
04. 10. 2019

Να κυνηγήσουν τα όνειρά τους κάλεσε μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου, ο πρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Ξενοδόχων και της Ένωσης Ξενοδόχων Χαλκιδικής, Γρηγόρης Τάσιος.

Δέχθηκε με χαρά και προθυμία την πρόσκληση του Λυκείου να συνομιλήσει με μαθητές στο πλαίσιο του απογευματινού κύκλου μαθημάτων. Τους μίλησε για την προσωπική επαγγελματική διαδρομή του και τις μελλοντικές φιλοδοξίες του. Μοιράστηκε μαζί τους τις γνώσεις του για τον τουρισμό - αγροτουρισμό, τη φιλοξενία, την παροχή υπηρεσιών και τη σύνδεση αγροτικών προϊόντων και τουρισμού. Οι μαθητές έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον για τις απόψεις του κ. Τάσιου, με αποτέλεσμα να αναπτυχθεί ένας ουσιαστικός και εποικοδομητικός διάλογος.