Σε εκπομπή της ΕΤ3 η ομάδα VeloCT της ΑΓΣ που συμμετέχει στο διαγωνισμό F1 in schools
15. 01. 2021

Για τη συμμετοχή τους στον πανελλήνιο διαγωνισμό F1 inschools μίλησαν σε εκπομπή της ΕΤ3, δύο από τους μαθητές του ΓΕΛ της ΑΓΣ που στελεχώνουν την ομάδα VeloCT. Εξήγησαν τους λόγους της συμμετοχής τους, το πώς εργάστηκαν και εξήραν τη συλλογική δουλειά της ομάδας, εκφράζοντας τις ελπίδες τους για μια υψηλή διάκριση.

Να σημειωθεί ότι πέρυσι, η ομάδα είχε αποσπάσει το βραβείο της καλύτερης πρωτοεμφανιζόμενης ομάδας στον ίδιο διαγωνισμό.