Αγιασμός για το πρωτοβάθμιο και δευτεροβάθμιο πρόγραμμα της Σχολής
11. 09. 2018

Την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου «χτύπησε το κουδούνι» σε Δημοτικό, ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, σηματοδοτώντας την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Με τον απαραίτητο αγιασμό και ευχές για μία «καλή σχολική χρονιά» άρχισαν και φέτος τα μαθήματα στο Δημοτικό Σχολείο, το Γενικό Λύκειο και το Επαγγελματικό Λύκειο της Σχολής.

Για τους μαθητές του πρωτοβάθμιου ο αγιασμός έγινε σε αίθουσα του Δημοτικού Σχολείου, ενώ για εκείνους του δευτεροβάθμιου στο James Hall. Και στους δύο παραβρέθηκε ο πρόεδρος Δρ. Πάνος Κανέλλης, ο οποίος σε σύντομο χαιρετισμό του προσπάθησε να εμψυχώσει τους μαθητές, δίνοντας τους «πατρικές συμβουλές». Να σημειωθεί ότι από φέτος οι μαθητές έχουν στη διάθεσή τους ποδηλατοδρόμιο και τοίχο αναρρίχησης, τα οποία βρίσκονται στις αθλητικές εγκαταστάσεις.

Αγιασμός για το πρωτοβάθμιο και δευτεροβάθμιο πρόγραμμα της Σχολής