Αποχαιρετιστήριες γιορτές από τον Παιδικό Σταθμό, το Νηπιαγωγείο και το Δημοτικό Σχολείο
11. 06. 2019

Οδεύοντας προς την ολοκλήρωση των μαθημάτων και της σχολικής χρονιάς οι διευθύνσεις των σχολείων της προσχολικής αγωγής αλλά και της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης διοργάνωσαν μία σειρά αποχαιρετιστήριων εκδηλώσεων με τη συμμετοχή των παιδιών.

Συγκεκριμένα, ο Παιδικός Σταθμός έκανε γιορτή στις 21 Μαΐου (τάξη «Σποράκια»), στις 3 και 4 Ιουνίου (τάξη «Μπουμπουκάκια») και στις 11 Ιουνίου (τάξη «Φυλλαράκια»).  Και στις τέσσερις εκδηλώσεις τα παιδιά παρουσίασαν τον καλύτερο εαυτό τους, ενώ γονείς και κηδεμόνες τους καμάρωναν. Η γιορτή – αποφοίτηση του Νηπιαγωγείου έγινε στις 6 Ιουνίου, κατά τη διάρκεια της οποίας παρουσίασαν μία μικρή παράσταση και ευχήθηκαν «καλό καλοκαίρι».

Η γιορτή του Δημοτικού Σχολείου έγινε στις 29 Μαΐου, όπου τα παιδιά της Β’ τάξης παρουσίασαν μία χαρούμενη και ανάλαφρη καλοκαιρινή παράσταση, ευχάριστη και με πολύ χορό, ενώ στις 2 Ιουνίου η Χορωδία του Σχολείου έδωσε αποχαιρετιστήρια συναυλία.