Την επέτειο εξέγερσης του Πολυτεχνείου τίμησαν μαθητές της ΑΓΣ
17. 11. 2022

Μαθητές όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, τίμησαν με ποικίλες εκδηλώσεις την 49η επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου, του Δημοτικού και του Γυμνασίου Χασιώτη συμμετείχαν σε δράσεις αφιερωμένες στα γεγονότα της 17ης Νοεμβρίου 1973. Οι μαθητές του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου διοργάνωσαν ειδική εκδήλωση, η οποία πραγματοποιήθηκε στον πρωινό χώρο συγκέντρωσης του James Hall. Κατά τη διάρκεια της διαβάστηκαν δοκίμια, ποιήματα και ρεπορτάζ αφιερωμένα στο Πολυτεχνείο, ενώ προβλήθηκαν και βίντεο από την εξέγερση.