Απινιδωτή δώρισε στο Δημοτικό Σχολείο, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων
30. 05. 2023

Έναν απινιδωτή τελευταίας τεχνολογίας για τις ανάγκες του Δημοτικού Σχολείου (και όχι μόνο) δώρισε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου. Σε μία σεμνή εκδήλωση, τα στελέχη του Συλλόγου παρέδωσαν στα χέρια του Προέδρου της ΑΓΣ, Dr. Jeff Lansdale τον απινιδωτή, ευχόμενοι να μείνει… αχρείαστος. Από την πλευρά του, ο Dr. Lansdale ευχαρίστησε θερμά τον Σύλλογο για την τόσο σημαντική πρωτοβουλία. Τον Σύλλογο εκπροσώπησαν ο Πρόεδρος Θεόφιλος Παπαδόπουλος, η Ταμίας Παρασκευή Μπερμπεράκη, η Ειδική Γραμματέας Αικατερίνη Προκοπίδου και τα μέλη: Δημήτρης Κανάκας, Ευάγγελος Παπακωνσταντίνου και Ευαγγελία Δαβιδοπούλου. Παρόντες ήταν ο Διευθυντής του Δημοτικού και Συντονιστής Ακαδημαϊκών Θεμάτων, Τάσος Παπαναστασίου, η Συντονίστρια διοικητικών υποθέσεων, Μαρία Δέλιου και η νοσηλεύτρια του Σχολείου Έλενα Γκιόγκη.