Προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού και Νηπιαγωγείου ΑΓΣ
07. 02. 2022

Σε μία ακόμη έμπρακτη εκδήλωση προσφοράς και αγάπης προς το Δημοτικό Σχολείο και το Νηπιαγωγείο, προχώρησε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων. Την Τρίτη 8 Φεβρουαρίου, αντιπροσωπεία του με επικεφαλής τον πρόεδρο Θεόφιλο Παπαδόπουλο, επισκέφτηκε τα δύο σχολεία και μοίρασε σε κάθε μαθητή από ένα βασιλοπιτάκι. Επίσης, ο Σύλλογος δώρισε σε κάθε τάξη από ένα βιβλίο, κίνηση την οποία έκανε και προς τη διεύθυνση του Δημοτικού Σχολείου.

Οι εκπρόσωποι του Συλλόγου ευχαρίστησαν τη διοίκηση της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής για την άψογη και ανέφελη πολύχρονη συνεργασία, ενώ από την πλευρά του ο Πρόεδρος του Ιδρύματος Dr. Jeff Lansdale δεσμεύτηκε για τη συνέχιση της εποικοδομητικής συνεργασίας.