Στη Σλοβακία τρεις σπουδαστές του Ι.ΙΕΚ για το Erasmus plus wine project
13. 02. 2023

Στο πλαίσιο του προγράμματος κινητικότητας «Erasmus plus wine project» οι σπουδαστές της ειδικότητας «Αμπελουργία – Οινολογία» του Ι.ΙΕΚ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, Ευγενία Βεζύρη, Χρήστος Σαούλης και Μαρία Τάτση επισκέφτηκαν τη Μόντρα της Σλοβακίας. Τη δεύτερη ημέρα του προγράμματος, έκαναν παρουσίαση με θέμα την κλιματική αλλαγή και πως επιδρά στο αμπέλι και τον οίνο στην Ελλάδα. Να σημειωθεί ότι οι τρεις σπουδαστές συνοδεύονταν από τους καθηγητές τους, Σαράφη Πανταζή και Αικατερίνη Μπέλη, ενώ στο πρόγραμμα συμμετείχαν νέοι από Ισπανία, Ιταλία, Αυστρία, και Ρουμανία.