Κοινωνική δράση της ομάδας Arcus Racing F1 in Schools
20. 12. 2022

Στη δράση «άρτος» συμμετείχαν τέσσερα μέλη της ομάδας  Arcus Racing του ΓΕΛ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Θεσσαλονίκης, που λαμβάνει μέρος  στον διαγωνισμό  F1 in Schools.

Πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το πρώτο σύστημα προσκόπων Καλαμαριάς και, κατά τη διάρκειά της, οι συμμετέχοντες διασκορπίστηκαν σε σούπερ μάρκετ της Καλαμαριάς, από τα οποία συγκέντρωσαν τρόφιμα και είδη ατομικής υγιεινής που προσέφεραν οι πολίτες. Τα προϊόντα που συγκεντρώθηκαν, διαχωρίστηκαν ανάλογα με το είδος τους, πακεταρίστηκαν και παραδόθηκαν στον δήμο Καλαμαριάς, για να δοθούν στις άπορες οικογένειες ως ένα χρήσιμο χριστουγεννιάτικο δώρο.