Masterclasses με θέμα Business storytelling & Digital Marketing
26. 02. 2021

Στο πλαίσιο των Masterclasses με θέμα "Business storytelling & Digital Marketing" για τους μαθητές της A’ τάξης του Επαγγελματικού Λυκείου και με συντονιστή τον σύμβουλο στρατηγικής επικοινωνίας με εξειδίκευση στο creativity coaching και το digital storytelling, Γιάννη Μυλόπουλο, πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή εκδήλωση την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου με προσκεκλημένους τους:

1. Δημήτρη Δημητριάδη, συνιδρυτή της εταιρείας FUTURECATS
  2. Φανή Πλάκα, συνιδρύτρια της εταιρείας BOLDOT
  3. Τζωρτζιάννα Κιόση, συνιδρύτρια της εταιρείας Arte Di Tre και
  4. Μαριάννα Τανάγια, δημοσιογράφο, κειμενογράφο για λογαριασμό εταιρειών και στέλεχος του Digital Communication Network – του επίσημου δικτύου ψηφιακής δικτύωσης του τμήματος Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ Α.Π.Θ.

Μέσα από τις εξαιρετικά ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις και μελετώντας πραγματικά case studies μεγάλων εταιρειών, τα παιδιά ήρθαν σε επαφή με έννοιες όπως το branding idenity, η στρατηγική marketing και η ψηφιακή στρατηγική, το copywriting και τα τεχνολογικά trends που αναμένεται να επηρεάσουν αυτούς τους τομείς.

Τα Masterclasses πραγματοποιούνται στο πλαίσιο του μαθήματος "Τάξεις Ζωής" του προγράμματος Arcadia με τη συνεργασία της βιβλιοθήκης "Δημήτρη & Αλίκης Περρωτή", της Διεύθυνσης του ΕΠΑΛ, του τμήματος Μαθητικής ζωής και συντονίζονται από τον Θεοδόση Τάσιο εκ μέρους του προγράμματος Arcadia.

Masterclasses με θέμα Business storytelling & Digital Marketing