Συμμετοχή της Σχολής και του Perrotis College στην 28η Agrotica
04. 02. 2020

Με ένα καλαίσθητο σταντ, στον πρώτο όροφο του περιπτέρου 2 της ΔΕΘ-Helexpo, εκπροσωπήθηκαν η Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το Perrotis College στην 28η Agrotica, η οποία πραγματοποιήθηκε από 30 Ιανουαρίου έως 2 Φεβρουαρίου. Στελέχη ενημέρωναν τους χιλιάδες επισκέπτες για τα εκπαιδευτικά προγράμματα, τις νέες δράσεις, τα προϊόντα του εκπαιδευτικού αγροκτήματος και το επερχόμενο 2ο Διεθνές Συνέδριο του Κέντρου Ελιάς Krinos του Perrotis College που θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις της ΑΓΣ από 28 έως 29 Μαΐου. Κατά τη διάρκεια της έκθεσης παρουσιάστηκε και το πρόγραμμα BalkanROAD, όπου το Perrotis College παρουσίασε την στρατηγική του έργου αλλά και τα αποτελέσματα της σχετικής έρευνας.

Μεταξύ άλλων, τα στελέχη του ιδρύματος υποδέχθηκαν στο σταντ την υφυπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης κα Φωτεινή Αραμπατζή και την πρόεδρο του Κινήματος Αλλαγής κα Φώφη Γεννηματά. Να σημειωθεί ότι δεκάδες απόφοιτοι της ΑΓΣ και του Perrotis College πέρασαν από το σταντ στο πλαίσιο της επίσκεψής τους στην έκθεση, επιβεβαιώνοντας τους ισχυρούς δεσμούς επικοινωνίας και συνεργασίας.

Η 28η Agrotica ξεπέρασε κάθε προσδοκία, καθώς συμμετείχαν 2.077 εκθέτες και υποδέχθηκε κατά τη διάρκεια της τετραήμερης λειτουργίας της 161.755 επισκέπτες.

Συμμετοχή της Σχολής και του Perrotis College στην 28η Agrotica