Στο Δημοτικό Σχολείο ο Φοίβος Δεληβοριάς
07. 12. 2018

Μια ιστορία με τραγούδια παρουσίασε την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου στους μαθητές και μαθήτριες της Β’ τάξης του Δημοτικού σχολείου της ΑΓΣ ο γνωστός τραγουδοποιός Φοίβος Δεληβοριάς. Το βιβλίο "Πες μου τα’ όνομά σου" διαβάστηκε από τους μικρούς μαθητές οι οποίοι με την καθοδήγηση της δασκάλας μουσικής Αλεξάνδρας Καραμούτσιου υποδέχθηκαν τον γνωστό ερμηνευτή με το τραγούδι "Ήταν μια πόλη".

Με πολύ κέφι, τραγούδι και χαμόγελα οι μαθητές δημιούργησαν στίχους, άκουσαν και τραγούδησαν το γνωστό "Ελεφαντάκι" και συζήτησαν με τον δημιουργό. Η δράση εντάσσεται στο πρόγραμμα φιλαναγνωσίας της Βιβλιοθήκης "Δημήτρης και Αλίκη Περρωτή" με το Δημοτικό Σχολείο.

Στο Δημοτικό Σχολείο ο Φοίβος Δεληβοριάς