Συνεχίζεται η συνεργασία της Σχολής με την ΑΒ Βασιλόπουλος
11. 10. 2019

Το Πρόγραμμα Ευφυούς Γεωργίας της ΑΒ Βασιλόπουλος, το οποίο σχεδιάστηκε και υλοποιείται σε συνεργασία με το Γραφείο Διαχείρισης Στρατηγικών Προγραμμάτων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και το Ίδρυμα Μποδοσάκη, φιλοξένησε ο ΣΚΑΙ στην εκπομπή "Σήμερα". Ο ωφελούμενος του προγράμματος, καλλιεργητής - ιδιοκτήτης αμπελώνα και επικεφαλής της ομάδας παραγωγών "Μακεδονικοί Αμπελώνες" κ. Γιώργος Παπαδόπουλος εξηγεί, μεταξύ άλλων, τα οφέλη που η υψηλή τεχνολογία εισάγει στον πρωτογενή τομέα της χώρας μας. Το πρόγραμμα εισάγει τις νέες τεχνολογίες στην υπηρεσία της ελληνικής πρωτογενούς παραγωγής και αποτελεί ένα σημαντικό βήμα για την ανάπτυξη της ευφυούς γεωργίας στη χώρα.