Σε δράση κατά του trafficking συμμετείχαν μαθητές των Λυκείων της ΑΓΣ
17. 10. 2022

Στο 8ο ετήσιο Περπάτημα για την Ελευθερία, συμμετείχαν την Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2022, 15 μαθητές των Λυκείων της ΑΓΣ. Το Walk for Freedom είναι μια συλλογική προσπάθεια με στόχο την ενημέρωση και την καταπολέμηση της σύγχρονης δουλείας (trafficking). Οι μαθητές περπάτησαν σιωπηλά σχηματίζοντας μια ουρά ανθρώπων, δίνοντας ένα ηχηρό μήνυμα με κάθε τους βήμα. Ένωσαν τα βήματά τους μαζί με χιλιάδες ανθρώπους σε όλο τον κόσμο για να ευαισθητοποιήσουν για την εμπορία ανθρώπων και να προωθήσουν την Ελευθερία και τη Δικαιοσύνη για όλους, ανεξαιρέτως. Η δράση στηρίχτηκε από το ClubΕθελοντισμού Peace Jam και το Πρόγραμμα Αρκαδία.