Επίσκεψη προέδρου ΑΓΣ στο Anatolia College
02. 06. 2022

Εθιμοτυπικό αλλά και ουσιαστικό αποτύπωμα είχε η επίσκεψη του προέδρου της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής, Dr. Jeff Lansdale και της επικεφαλής επικοινωνίας Αθηνάς Περιστεροπούλου στο έτερο αμερικανικό εκπαιδευτικό Ίδρυμα της βόρειας Ελλάδας, το Anatolia College, όπου συναντήθηκαν με τον πρόεδρο Δρ. Πάνο Βλάχο.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης επαναβεβαιώθηκε η αλληλοεκτίμηση των δύο Ιδρυμάτων και εξετάστηκε η πιθανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και δράσεων σε νέα ερευνητικά, ακαδημαϊκά και εκπαιδευτικά πεδία. Κοινή πεποίθηση των δύο προέδρων είναι ότι η εμβάθυνση και ο εμπλουτισμός των σχέσεων θα ωφελήσει όχι μόνο τους δύο φορείς, αλλά θα βελτιώσει το επίπεδο της παρεχόμενης εκπαίδευσης συνολικά.