Halloween 2020: Διαφορετικό αλλά εξίσου διασκεδαστικό!
04. 11. 2020

Ένα διαφορετικό Halloween γιόρτασε φέτος η εκπαιδευτική κοινότητα της ΑΓΣ χρωματίζοντας το campus με τις πρωτότυπες στολές και τις δράσεις τους. Οι δράσεις ήταν ποικιλόμορφες και πραγματοποιήθηκαν κάτω από αυστηρά μέτρα προστασίας.

Οι μαθητές των Λυκείων που διαβιούν στο οικοτροφείο, χάρηκαν ένα μοναδικό Halloween με κυνηγητό… γρίφων, το οποίο οργανώθηκε από τους επικεφαλείς μαθητές Residential Leaders σε συνδυασμό με το προσωπικό του οικοτροφείου. Πολλά παιδιά μεταμφιέστηκαν και διαγωνίστηκαν για το βραβείο της καλύτερης αμφίεσης! Όλοι κεράστηκαν ζαχαρωτά, σοκολατάκια και γλειφιτζούρια!

Δράσεις έκαναν και οι υπόλοιπες εκπαιδευτικές βαθμίδες. Για τους μαθητές του Παιδικού Σταθμού και του Νηπιαγωγείου διοργανώθηκαν Halloween hunt και παιχνίδια στην αυλή του English house και στο campus. Αντίστοιχες δράσεις οργανώθηκαν και για τους μαθητές της Α’ τάξης Δημοτικού, ενώ οι υπόλοιπες τάξεις τίμησαν το Halloween στις αίθουσές τους με ενδιαφέροντα project. Στο Γυμνάσιο Χασιώτη έγινε ένας πρωτότυπος διαγωνισμός, στο πλαίσιο του οποίου οι μαθητές ζωγράφισαν κολοκύθες στην αυλή του σχολείου και ψήφισαν την καλύτερη.

Halloween 2020: Διαφορετικό αλλά εξίσου διασκεδαστικό!