Διακρίσεις σε εξετάσεις Αγγλικών
20. 11. 2023

Για μία ακόμη χρονιά μαθητές του Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου παρέλαβαν πτυχία Αγγλικών επιπέδου Β2 και Γ2 μετά την επιτυχία τους στις εξετάσεις ECCE και ECPE που διοργανώνει κάθε χρόνο η Ελληνοαμερικανική Ένωση σε συνεργασία με το πανεπιστήμιο του Michigan. Τρεις από τους μαθητές που συμμετείχαν στις εξετάσεις ECPE διακρίθηκαν καθώς πήραν τη μεγαλύτερη δυνατή βαθμολογία  (1000/1000) σε κάποιο από τα τέσσερα μέρη του τεστ (ECPE Listening and Speaking)  ενώ τόσο το Γενικό όσο και το Επαγγελματικό Λύκειο της Σχολής έλαβαν συγχαρητήρια επιστολή για τις μεθόδους και τεχνικές που εφαρμόζονται στη διδασκαλία των Αγγλικών και οδηγούν σε ένα υψηλό επίπεδο γνώσης της γλώσσας.