Career day για τους μαθητές του Γυμνασίου Χασιώτη
15. 03. 2023

Συνολικά 35 επαγγελματίες από διάφορους τομείς πέρασαν την Τρίτη 14 Μαρτίου, το κατώφλι του Γυμνασίου Χασιώτη, στο πλαίσιο του Career Day. Καθένας τους είχε ξεχωριστή συνάντηση με ομάδα μαθητών και από τις τρεις τάξεις, προκειμένου να μιλήσει σχετικά με τις ιδιαιτερότητες, τις προκλήσεις και τις προοπτικές του επαγγέλματός του. Οι μαθητές «ρουφούσαν» κάθε πληροφορία που τους έδινε ο επαγγελματίας τον οποίον είχαν επιλέξει, προκειμένου να διαπιστώσουν αν ταιριάζει στην προσωπικότητά τους.

Η έκθεση των μαθητών του Γυμνασίου Χασιώτη σε εμπειρίες και δραστηριότητες επαγγελματικού προσανατολισμού τους δίνει πληροφορίες σχετικά με τις δυνατές επιλογές τους και τους κινητοποιεί να σχεδιάσουν τα επόμενα βήματα με βάση τους μακροπρόθεσμους στόχους τους.

Δείτε φωτογραφίες στο facebook της Σχολής!