Συζήτηση με θέμα την… αγάπη
15. 02. 2024

Η… αγάπη βρέθηκε στο επίκεντρο των συζητήσεων που είχε με μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου και με υπαλλήλους της ΑΓΣ, ο ψυχίατρος, ψυχοθεραπευτής παιδιών και εφήβων, Αλέξιος Λάππας.

Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου και την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου, κουβέντιασε με τους μαθητές της Α’ και Β’ τάξης (αντίστοιχα) του ΕΠΑΛ, στο πλαίσιο του απογευματινού προγράμματος και σε συνεργασία με το πρόγραμμα Arcadia. Επί τάπητος τέθηκαν φλέγοντα ζητήματα για τους έφηβους που σχετίζονται με την αγάπη, τον έρωτα και τις προσωπικές σχέσεις.

Να σημειωθεί ότι την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου ο κ. Λάππας συμμετείχε σε Coffee Conversation που διοργανώνεται από το τμήμα Προσωπικού, όπου συζήτησε με υπαλλήλους της Σχολής θέματα σχετικά με τις ανθρώπινες σχέσεις.