Ο Πρόεδρος και η Dean of Student Services στην καμπάνια Makingithappen της Πρεσβείας των Η.Π.Α.
10. 04. 2019

Στην καμπάνια makingithappen, στόχος της οποίας είναι να αναδείξει την δύναμη της συνεργασίας και της δημιουργικότητας και να αποτυπώσει τις αξίες που συνδέουν τον Ελληνικό και τον Αμερικανικό λαό, συμμετείχαν ο πρόεδρος της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και του Perrotis College, Δρ. Πάνος Κανέλλης και η Dean του Student Service Department, Εύα Βαρελλά Κανέλλη.

«Η συνεργασία και οι συνέργειες στην Εκπαίδευση είναι το έρεισμα για να δημιουργείς κάθε μέρα και κάτι νέο, κάτι καινούργιο», τόνισαν.

“Για τη γενιά μου, η Αμερική ήταν ανέκαθεν το ιδανικό μέρος για να σπουδάσει κανείς στο εξωτερικό, επομένως οι σπουδές μου εκεί ήρθαν ως φυσικό επακόλουθο αυτού. Πάντοτε όμως είχα ένα πάθος να γυρίσω πίσω”, ανέφερε ο Δρ. Πάνος Κανέλλης.

Μπορείτε να διαβάσετε ολόκληρη την συνέντευξη εδώ.