Με επιτυχία η φιλανθρωπική εκδήλωση Greek Taverna 2022 στις Η.Π.Α.
10. 05. 2022

Με αρώματα και γεύσεις Ελλάδας αλλά και… Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής «πλημμύρισε» το Milbrook Club στο Greenwich του Connecticut, όπου πραγματοποιήθηκε η ετήσια φιλανθρωπική εκδήλωση Greek Taverna για πρώτη φορά μετά την πανδημία.

Δεκάδες φίλοι της Σχολής και Έφοροι, βρέθηκαν και πάλι μαζί για να γιορτάσουν την ελληνοαμερικανική φιλία και να στηρίξουν το Πρόγραμμα Υποτροφιών και άλλους εκπαιδευτικούς σκοπούς της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Παραβρέθηκαν ο πρόεδρος της ΑΓΣ, Dr. Jeff Lansdale, συνοδευόμενος από τη σύζυγό του Marjorie και οι: Sophia Hartch, Manita Scocimara, Deborah Androus, Barbara Heming, Anna and John Lycouris.

Η εκδήλωση σημείωσε μεγάλη επιτυχία και οι συμμετέχοντες ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά.