Χριστουγεννιάτικο Τσάι της Αγ. Βαρβάρας
05. 12. 2022

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε και η φετινή φιλανθρωπική εκδήλωση "Χριστουγεννιάτικο Τσάι της Αγ. Βαρβάρας" που διοργάνωσαν ο Σύλλογος Φίλων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και η Εθελοντική Ομάδα Κυριών (GSS). Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022 στη Σπουδαστική Εστία "Αλίκη Περρωτή" στους χώρους της Σχολής στη Θεσσαλονίκη.

Το πρόγραμμα ξεκίνησε με χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία του Δημοτικού Σχολείου – υπό την καθοδήγηση της κας Δήμητρας Μπαντέκα – και ακολούθησε απογευματινό τσάι/καφές, με χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα, πολλά δώρα, νόστιμα χειροποίητα εδέσματα και, βέβαια, την παραδοσιακή σούπα της Βαρβάρας.

Υπενθυμίζεται ότι τα έσοδα της εκδήλωσης υποστηρίζουν το Πρόγραμμα Υποτροφιών των μαθητών και σπουδαστών της ΑΓΣ και του Perrotis College.

Δείτε εδώ το φωτογραφικό άλμπουμ.

Ευχαριστούμε θερμά τους χορηγούς της εκδήλωσης: