Let's Talk Tournament 2023
23. 02. 2023

Διά ζώσης πραγματοποιήθηκε φέτος το τουρνουά ρητορικού λόγου στα Αγγλικά, «Let's Talk», για παιδιά της ΣΤ' τάξης του Δημοτικού. Πριν από δύο χρόνια, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να πάρουν μέρος στο διαδικτυακό τουρνουά που οργάνωσε η ΑΓΣ, ωστόσο η αίσθηση της ομαδικότητας και της φυσικής παρουσίας σε ένα διαγωνισμό με άλλα σχολεία, είναι πραγματικά μοναδική!

Φέτος, στον διαγωνισμό, ο οποίος πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις των εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη, έλαβαν μέρος μαθητές από Θεσσαλονίκη, Ξάνθη και Λάρισα. H ομάδα του Δημοτικού Σχολείου της ΑΓΣ στελεχώνονταν από δώδεκα μαθητές, οι οποίοι διαγωνίστηκαν στο Oral Interpretation (Εκφραστική Ανάγνωση Λογοτεχνικού Κειμένου) υπό την καθοδήγηση της Head Coach, Βιβής Παντελίδου και των καθηγητριών τους, Ελένη Αποστολίδη και Ράνια Μυλωνά.