Πρεμιέρα του Παιδικού Σταθμού με αυξημένα μέτρα προστασίας
01. 09. 2020

Ο Παιδικός Σταθμός ήταν η πρώτη εκπαιδευτική βαθμίδα της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής που άρχισε τη λειτουργία της για τη σχολική χρονιά 2020-2021.

Μετά από ένα καλοκαίρι εντατικών προετοιμασιών και προσεκτικού σχεδιασμού, η διεύθυνση του Παιδικού Σταθμού ήταν πανέτοιμη να υποδεχτεί τους νέους λιλιπούτειους μαθητές. Τα μέτρα προστασίας που έχουν ληφθεί είναι αυστηρά και υπάρχει δέσμευση για πιστή τήρησή τους με στόχο την ασφάλεια τόσο των μαθητών, όσο και του προσωπικού.

Η πρώτη μέρα λειτουργίας του Παιδικού Σταθμού ήταν αφιερωμένη στην ομαλή προσαρμογή των μαθητών στο νέο περιβάλλον. Η τάξη είχε στηθεί στην υπέροχη αυλή του σχολείου, όπου τα παιδιά διασκέδασαν και έπαιξαν.

Πρεμιέρα του Παιδικού Σταθμού με αυξημένα μέτρα προστασίας