Διαφημίσεις για τα προϊόντα της ΑΓΣ από τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης Δημοτικού
30. 01. 2021

Σε ρόλο σκηνοθέτη, σεναριογράφου, κειμενογράφου και διαφημιστή, οι μαθητές της Στ’ τάξης του Δημοτικού σχολείου ετοίμασαν διαφημίσεις για τα προϊόντα της ΑΓΣ, στο ολοκαίνουριο σύγχρονο στούντιο που βρίσκεται στον χώρο της βιβλιοθήκης.

Στο πλαίσιο της θεματικής ενότητας "Διατροφή και Διαφήμιση" τα παιδιά, σε συνεργασία με τη διατροφολόγο, ανέλαβαν να ετοιμάσουν εξ ολοκλήρου τα σχετικά σποτ. Αφού μελέτησαν τεχνικές πειθούς, αρχές διαφήμισης, διατροφολογία και επεξεργασία βίντεο σκέφτηκαν το σενάριο και τη σκηνοθεσία, έγραψαν τα κείμενα ενώ επέλεξαν ήχους και εικόνες για να ντύσουν τις διαφημίσεις τους. Το τελικό μοντάζ και επεξεργασία έγινε από τους δασκάλους Αντώνη Κόκκινο και Καλλιόπη Τάρφαλη και το αποτέλεσμα είναι άκρως επαγγελματικό και εντυπωσιακό!

Διαφημίσεις για τα προϊόντα της ΑΓΣ από τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης Δημοτικού