Στο 14th Food Retail Conference το HUB της ΑΓΣ
22. 04. 2024

Η επικεφαλής του κόμβου καινοτομίας της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής Δρ. Ευδοκία Κρυσταλλίδου, συμμετείχε ενεργά στο 14th Food Retail Conference που διεξήχθη στην Αθήνα. Έλαβε μέρος στο panel discussion με τίτλο «Χτίζοντας μια κλιματικά ανθεκτική εφοδιαστική αλυσίδα», όπου εκπροσώπησε το όραμα και τη συνεισφορά της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής για ένα βιώσιμο μέλλον, βασισμένο στην προσαρμογή στις νέες κλιματικές συνθήκες. Στο panel συμμετείχαν η VP Legal & Public Affair της ΑΒ Βασιλόπουλος, Ελένη Προβίδη, ο Chief Sustainability Officer του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, Ιωάννης Σιδέρης και ο Υπεύθυνος Προγραμμάτων Μείωσης Αποτυπώματος της WWF Ελλάς, Αχιλλέας Πληθάρας. Ο κόμβος καινοτομίας της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής συνεισφέρει σημαντικά στην πρωτοβουλία με την εμπειρογνωμοσύνη του στις διαδικασίες, οι οποίες επιτελούνται σε όλα τα στάδια της εφοδιαστικής αλυσίδας της ΑΒ Βασιλόπουλος, με στόχο να καταστεί ανθρακικά ουδέτερη.