Επίσκεψη μαθητών από την Ιόνιο Σχολή
04. 11. 2022

Στο πλαίσιο της συνεργασίας και της διαρκούς επαφής με άλλα εκπαιδευτικά ιδρύματα, η Αμερικανική Γεωργική Σχολή δέχθηκε, την Πέμπτη 3 Νοεμβρίου, την επίσκεψη περίπου 100 μαθητών της Β’ τάξης Λυκείου από την Ιόνιο Σχολή.

Ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις της Σχολής και ενημερώθηκαν από το τμήμα Εγγραφών για τα εκπαιδευτικά προγράμματα και ιδιαιτέρως για τα προγράμματα του Perrotis College και το πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών. Στη συνέχεια, οι ομάδες μπάσκετ αγοριών και βόλεϊ κοριτσιών των δύο σχολείων, αναμετρήθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο της Σχολής.