Διάκριση για την ARCUS Racing στον διαγωνισμό F1 in Schools
17. 11. 2023

Βραβείο έρευνας και ανάπτυξης έλαβε στον πανελλήνιο τελικό F1 in schools η ομάδα ARCUS Racing των Λυκείων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Ο τελικός έγινε στις Σέρρες στις 21 Οκτωβρίου 2023.

Παρά την προσπάθεια και το βραβείο, η ομάδα δεν κατάφερε να προκριθεί στον παγκόσμιο τελικό. Ωστόσο, απέσπασε εξαιρετικές κριτικές για την εμφάνισή της παρουσιάζοντας, εκτός των άλλων, ένα γρήγορο και ανταγωνιστικό αυτοκίνητο. Η προσπάθεια συνεχίζεται με τη νέα ομάδα Okis Racing για τον διαγωνισμό F1 in schools 2023 - 2024 με μεγαλύτερο ενθουσιασμό.