Δεύτερη θέση για την ομάδα Κινηματογράφου σε πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό
03. 12. 2021

Τη δεύτερη θέση στην κατηγορία «σποτ» του 4ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και του Ινστιτούτου Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) “ΠΑΝΟΣ ΜΥΛΩΝΑΣ”, απέσπασε το κλαμπ κινηματογράφου των Λυκείων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Τα μέλη του συμμετείχαν με το βίντεο "Cycle" για την κατηγορία "Ποδηλατώ και προστατεύω το περιβάλλον!".

Η εκδήλωση μαγνητοσκοπήθηκε στον φιλόξενο Πύργο Βιβλίων της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος. Χαιρέτισε με μήνυμά της η Υπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων, Νίκη Κεραμέως, η οποία τόνισε το σπουδαίο έργο των εκπαιδευτικών στη διαμόρφωση ορθής οδικής συμπεριφοράς και δημιουργίας υπεύθυνων πολιτών που προτεραιοποιούν την ασφάλεια των ίδιων και των συμπολιτών τους μέσω της διεξαγωγής των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.

Δείτε το βίντεο:

Η βράβευση (50:20 η στιγμή της βράβευσης της ΑΓΣ)