Συνεργασία «Άλτις» και «Μασούτη» για υποτροφία σπουδαστή στο Ι.ΙΕΚ
21. 01. 2019

Τη δυνατότητα σε έναν νέο να σπουδάσει στο Ι.ΙΕΚ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής παρέχουν το «Άλτις» και η αλυσίδα σούπερ μάρκετ «Μασούτης». Αγοράζοντας οι καταναλωτές τη συλλεκτική συσκευασία «Άλτις Αγρότης», στηρίζουν την πρωτοβουλία του «Άλτις» και του «Μασούτη» για διετή φοίτηση νέου/ας -που επιθυμεί να ασχοληθεί με την καλλιέργεια της ελιάς- στο Ι.ΙΕΚ της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Η συλλεκτική συσκευασία περιέχει τέσσερα λίτρα εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο Χανιά και θα βρίσκεται στα ράφια του «Μασούτη» έως τα τέλη Μαρτίου ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Ανέκαθεν, η Αμερικανική Γεωργική Σχολή ενθαρρύνει και επικροτεί ανάλογες πρωτοβουλίες φορέων/επιχειρήσεων που δραστηριοποιούνται άμεσα ή έμμεσα στον αγροδιατροφικό τομέα και –μέσω υποτροφιών- δίνουν τη δυνατότητα σε μαθητές και σπουδαστές να εκπαιδευτούν στο συγκεκριμένο κλάδο.

Αποκτήστε τη συλλεκτική συσκευασία, απολαύστε το εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο Χανιά και συμβάλλετε ουσιαστικά στην εκπαίδευση ενός νέου ανθρώπου…

Συνεργασία «Άλτις» και «Μασούτη» για υποτροφία σπουδαστή στο Ι.ΙΕΚ