ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Τετράποδη... γυμναστική!
31. 03. 2017

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' τάξης, στο πλαίσιο του προγράμματος “Dogs in Learning” και σε σύνδεση με το μάθημα της Φυσικής Αγωγής, υποδεχτήκαν την κυρία Ιωάννα Τζιτζιλή, υπεύθυνη του προγράμματος, μαζί με τη σκυλίτσα της, την Άμπυ, για να μας δείξει έναν πρωτότυπο τρόπο να κάνουμε γυμναστική.

Στην Άμπυ αρέσει πολύ να τρέχει και να παίζει γι’ αυτό και εμείς φτιάξαμε περίεργες διαδρομές με εμπόδια και ζιγκ ζαγκ. Όλα τα παιδιά βοήθησαν την Άμπυ να διανύσει την διαδρομή που στο τέλος την περίμενε μια όμορφη λιχουδιά. Ήταν μια υπέροχη εμπειρία και περιμένουμε με ανυπομονησία να ξανάρθει!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε