ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού!
03. 10. 2017

Για άλλη μια χρονιά γιορτάσαμε φέτος στο σχολείο μας την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Η κυρία Αθηνά είχε ετοιμάσει για μας ένα πρόγραμμα πλούσιο σε δράσεις και εκπλήξεις!

Δοκιμάσαμε λίγο απ' όλα: ποδόσφαιρο, ποδηλασία, ρυθμική, ξιφασκία, yoga, τένις, μπάσκετ...

Παρακολουθήσαμε ιστορίες αθλητών, γνωρίσαμε αθλήματα και μιλήσαμε για το ολυμπιακό πνεύμα. Με σύνθημα "Αθλούμαι - Χαράζω το μέλλον" υποσχεθήκαμε να φροντίζουμε το σώμα μας με άσκηση και σωστή διατροφή, για να μη μας απογοητεύσει ποτέ.

Φυσική κατάσταση, ευεξία, αντοχή, πνεύμα συνεργασίας και άμιλλας είναι μερικά μόνο απ’ όσα μακροπρόθεσμα θα κερδίσουμε! Και μην ξεχνάτε: ο αθλητισμός είναι για όλους!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε