ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Καρότα εναντίον μπιζελιών!
18. 03. 2019

Στο πλαίσιο του προγράμματος Family And Community Literacy, επισκέφτηκε τους μαθητές και τις μαθήτριες του Α2 η μητέρα του συμμαθητή τους Απόστολου Σίμου, κυρία Όλγα Αντωνέλη για να διαβάσει το βιβλίο "Η μάγισσα κρεμμυδομπιζέλω και οι καροτίνοι" (Χρυσάνθη Πρωτοψάλτου, εκδόσεις: Χάρτινη Πόλη). Γεμάτοι αγωνία ακούσαμε για την τρομερή μάχη των μπιζελιών εναντίον των καρότων κατά τη διάρκεια της γιορτής του Ώριμου Καρότου!

Μετά την ανάγνωση, τα παιδιά πήραν και τα δωράκια τους: μια γλάστρα και σποράκια για να φυτέψουν τα δικά τους λαχανικά/αρωματικά φυτά και ένα μικρό σημειωματάριο.

Ευχαριστούμε πολύ κυρία Όλγα! Περάσαμε πολύ ωραία!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε