ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Ανάποδα!
02. 02. 2018

Στο πλαίσιο του καινοτόμου βιωματικού προγράμματος Family and Community Literacy επισκέφτηκε το Α1 η κα Μαρία Μηλαπίδου, μητέρα του μαθητή μας  Μάξιμου και μας διάβασε το βιβλίο “Ανάποδα” του Θοδωρή Παπαϊωάννου.

Ακολούθησαν κάποιες ερωτήσεις κατανόησης. Μετά, μοιράστηκε στα παιδιά μια καρτούλα όπου έπρεπε να ζωγραφίσουν από τη μία πλευρά μια αναποδιά που τους έτυχε και από την άλλη πλευρά τι καλό βγήκε από αυτό. Τα παιδιά παρουσίασαν σε όλη την τάξη την αναποδιά τους και το καλό τους και στο τέλος η κα Μαρία μας κέρασε σπιτικά τρουφάκια! Την ευχαριστούμε πολύ!!!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε