ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Σχολικοί Αθλητικοί Αγώνες Δρόμου 1000 μέτρων
15. 12. 2019

Μία υπέροχη αθλητική εμπειρία έζησαν οι παρακάτω 8 γρηγορότεροι μαθητές & μαθήτριες της Ε' τάξης του δημοτικού μας σχολείου:  Άνδρα Μ., Βλαχονικολή Γ., Κορπέτη Φρ., Ευμορφίδης Θ., Καραδημήτρας Αλ., Μουντουρλής Ν., Μπίος Κ., Καλύβας Γ..

Την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019 οι παραπάνω μαθητές συμμετείχαν στους σχολικούς αγώνες Θεσσαλονίκης που έγιναν στο Καυτατζόγλειο στάδιο. Περισσότεροι από 100 μαθητές από πολλά σχολεία της Θεσσαλονίκης στάθηκαν στην αφετηρία του αγώνα των 1000 μέτρων και έτρεξαν με την ψυχή τους!

Οι μαθητές και οι μαθήτριες ένιωσαν μεγάλη ικανοποίηση που κατάφεραν και αγωνίστηκαν με συμμαθητές τους από άλλα σχολεία και με μεγαλύτερους μαθητές της 6ης. Ήταν μια καταπληκτική εμπειρία που θα τους δώσει κίνητρο και θα τους βοηθήσει να θέσουν στόχους για ακόμη καλύτερες επιδόσεις την επόμενη χρονιά.

Θερμά συγχαρητήρια για τη συμμετοχή και την προσπάθειά τους!
Eξερευνούμε
Αξιολογούμε