ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Δαιμόνιοι ρεπόρτερς
15. 10. 2018

Τον ρόλο του δημοσιογράφου ανέλαβαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ Δημοτικού στο πλαίσιο του διήμερου project που πραγματοποιήθηκε στις 11 και 12 Οκτωβρίου. Σε κλίμα χαράς, δημιουργικότητας και παραγωγικού άγχους τα παιδιά εργάστηκαν πάνω στο σχέδιο εργασίας για την εφημερίδα. Είχαμε την ευκαιρία να “ανακρίνουμε” τον διευθυντή, να ετοιμάσουμε ρεπορτάζ από τις τάξεις, να διενεργήσουμε μια δημοσκόπηση και να δημιουργήσουμε εντυπωσιακά γραφιστικά στοιχεία, σταυρόλεξα και κουίζ για την εφημερίδα μας. Το αποτέλεσμα μας δικαίωσε και στο τέλος αποφασίσαμε όλοι και όλες μαζί να επαναλάβουμε παρόμοιες δράσεις!!!

Δαιμόνιοι ρεπόρτερς
Eξερευνούμε