ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Μαθαίνουμε να φτιάχνουμε αφίσες!
02. 12. 2016

Με αφορμή το μάθημα της Γλώσσας, όπου είδαμε τι είναι η αφίσα, οι μαθητές της Β' τάξης αποφασίσαμε να φτιάξουμε τη δική μας! Χωριστήκαμε σε ζευγαράκια και ετοιμάσαμε μια αφίσα για την παρουσίαση ενός βιβλίου.

Φροντίσαμε να συμπεριλάβουμε τα βασικά στοιχεία που πρέπει να έχει μια αφίσα, όπως τον τίτλο της εκδήλωσης, την ημερομηνία και τον διοργανωτή και ταυτόχρονα προσπαθήσαμε να τραβήξουμε την προσοχή του κοινού βάζοντας ζωηρές εικόνες και έξυπνα σλόγκαν!

Η προσπάθειά μας ήταν αξιόλογη και οι αφίσες μας κρεμάστηκαν στην τάξη μας για να τη διακοσμήσουν και για να μας υπενθυμίζουν όσα μάθαμε!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε