ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Φέρνουμε τα κατοικίδια μας στο σχολείο!
09. 06. 2017

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' τάξης, ξεκίνησαν την Παρασκευή τη μέρα τους πολύ διαφορετικά. Μαζεύτηκαν στην αυλή του σχολείου και εκεί συνάντησαν ένα σωρό φίλους! Άλλοι είχαν τέσσερα πόδια, άλλοι δύο, άλλοι είχαν ουρά και άλλοι φτερά!

Γαβγίσματα αλλά και τιτιβίσματα πλημμύρισαν τον τόπο. Μικρά και μεγάλα σκυλιά, όλα το ίδιο φιλικά και παιχνιδιάρικα, χαριτωμένα κουνελάκια και κοτοπουλάκια, μελωδικά καναρινάκια και παπαγαλάκια, ψαρούκλες και ψαράκια, ένα ινδικό χοιρίδιο και ένα τσιντσιλά, και όλα αυτά στην αυλή μας! Χάιδεψαν τα ζωάκια, έμαθαν πληροφορίες γι’ αυτά και πέρασαν υπέροχα!

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς που τα συνόδευσαν στο σχολείο και βοήθησαν στην υλοποίηση της δράσης!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε