ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Δημιουργική ανακύκλωση! (STEM)
09. 03. 2018

Στο πλαίσιο του περιβαλλοντικού βιωματικού προγράμματος Ανακύκλωση-Απορρίμματα, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' Δημοτικού έμαθαν τι σημαίνει δημιουργική ανακύκλωση!

Με την πολύτιμη βοήθεια της κυρίας Χρύσας Πολύζου και ακολουθώντας της οδηγίες της, τα παιδιά έφτιαξαν σκυλάκια, γατούλες και πουλάκια μαριονέτες από ανακυκλώσιμα υλικά!

Επίσης, η κυρία Χρύσα παρουσίασε κι άλλα αντικείμενα που έχει φτιάξει η ίδια από ανακυκλώσιμα υλικά, όπως ένα φωτιστικό, ένα πορτοφολάκι, μία μολυβοθήκη, ένα καλαθάκι από πλαστική σακούλα και σκουλαρίκια από σαμπουάν.

Τέλος, μας έφτιαξε ένα ρολόι από ανακυκλώσιμα υλικά για την τάξη μας! Την ευχαριστούμε πολύ!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε