ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Ποιος θα μάθει τάνγκο στον ουρακοτάνγκο;
02. 03. 2018

Στο πλαίσιο του καινοτόμου βιωματικού προγράμματος Family and Community Literacy Program, επισκέφτηκε το Α1 η οικογένεια του μαθητή μας Λάζαρου Δεβέ, κα Μύριαμ, κος Γιώργος και τα αδέρφια του και μας παρουσίασαν με έναν μοναδικό τρόπο ένα παραμύθι γραμμένο από τη μητέρα  κα Μύριαμ Τριγωνάκη.

Ο τίτλος του παραμυθιού ήταν “Ποιος θα μάθει τάνγκο στον ουρακοτάνγο;”. Πήγαμε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων και παρακολουθήσαμε το παραμύθι ηχογραφημένο από τις φωνές της οικογένειας και με μια αναπαράσταση από τους ίδιους τους γονείς.

Στο τέλος μοιράστηκαν αστείες καρτούλες με περίεργα στόματα και γελάσαμε πολύ!!! Δε παρέλειψαν βέβαια να μας κεράσουν σπιτικό κέικ και τους ευχαριστούμε πολύ για τη σημερινή μέρα! Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν πολύ!!!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε