ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Ένα κίτρινο φύλλο
22. 11. 2017

Στο πλαίσιο του καινοτόμου προγράμματος της “Φιλαναγνωσίας”, σε συνεργασία με τις υπεύθυνες της βιβλιοθήκης «Δημήτρης και Αλίκη Περρωτή», κυρία Φωτεινή Τράκα και τις εκδόσεις Ίκαρος, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η επίσκεψη του συγγραφέα, κυρίου Μιχάλη Μουλάκη, για να μας παρουσιάσει το βιβλίο του "Ένα κίτρινο φύλλο" (εκδόσεις Ίκαρος).

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρακολουθήσαμε την παρουσίαση που μας είχε ετοιμάσει, όπου μας έδειξε βήμα βήμα τη γέννηση του βιβλίου του. Στο τέλος, του προσφέραμε τις κατασκευές που ετοιμάσαμε ως ευχαριστήριο δώρο για την επίσκεψη του!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε