ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Γονείς και μαθητές σε ακόμα μια μαγειρική αποστολή!
23. 01. 2017

Με πολλή χαρά, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α' τάξης, υποδέχτηκαν τους γονείς τους στο πλαίσιο του προγράμματος “Υγιεινή Διατροφή”, για να τους δείξουν πόσα πράγματα έμαθαν όλους αυτούς τους μήνες.

Στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, μας περίμενε η κυρία Δάφνη με τις πολύτιμες συμβουλές της και τις νόστιμες συνταγές της. Βάλαμε σκουφάκια και ποδιές και ξεκινήσαμε! Επιλέξαμε τα υλικά που μας αρέσουν και κάναμε τους δικούς μας υγιεινούς συνδυασμούς, φτιάχνοντας τα δικά μας σάντουιτς, τα οποία και καταβροχθίσαμε! Συνεργαστήκαμε πολύ καλά και περάσαμε υπέροχα!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε