ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Οι πιο ωραίες πασχαλινές ιστορίες!
30. 03. 2018

Στο πλαίσιο του προγράμματος “Family and Community Literacy”, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Β2 υποδέχτηκαν στην τάξη τους με πολλή χαρά τη μητέρα του συμμαθητή τους Θοδωρή Σάκκου, για να τους διαβάσει το βιβλίο με τίτλο “Οι πιο ωραίες ιστορίες για το Πάσχα”.

Η τελευταία έτσι διδακτική ώρα πριν από τις πασχαλινές διακοπές κύλησε πολύ όμορφα και ζεστά! Η κα Έλενα ταξίδεψε τα παιδιά μέσα από τις πασχαλινές ιστορίες του βιβλίου στις γιορτινές και άγιες μέρες του Πάσχα και στη συνέχεια, οι μαθητές κατασκεύασαν τα δικά τους πασχαλινά αυγά με υλικά που έφερε η κα Έλενα! Την ευχαριστούμε πολύ όπως και τον συμμαθητή μας Θοδωρή Σάκκο!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε