ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Αναζητώντας το "κουμπί της Αγάπης"
10. 06. 2019

Στο πλαίσιο του προγράμματος “Family and Community Literacy”, υποδεχτήκαμε με πολλή χαρά στην τάξη του Α2, την κυρία Δέσποινα Χατζηεμμανουήλ, μητέρα της συμμαθήτριάς μας Μάγδας.

Η κυρία Δέσποινα, μας διάβασε το βιβλίο με τίτλο “Το κουμπί της αγάπης κι ο πρίγκιπας που δεν είναι πια μικρός”. Μέσα από την ιστορία του βιβλίου, διδαχθήκαμε την αξία της αγάπης και το πώς η αγάπη μπορεί να νικήσει στο τέλος.

Μετά από την ανάγνωση ακολούθησε συζήτηση και στη συνέχεια, τα παιδιά πραγματοποίησαν μια πολύ όμορφη δραστηριότητα, κατασκευάζοντας με έναν πρωτότυπο τρόπο τις δικές τους καρδιές αγάπης. Στο τέλος κεραστήκαμε παγωτίνια και δροσιστήκαμε αρκετά.

Ευχαριστούμε πολύ την κυρία Δέσποινα και τη Μάγδα! Περάσαμε υπέροχα!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε