ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Ο συγγραφέας Μάνος Κοντολέων και "Ο αδερφός της Ασπασίας"
26. 01. 2018

Στο πλαίσιο του προγράμματος της Φιλαναγνωσίας, σε συνεργασία με τις υπεύθυνες της βιβλιοθήκης «Δημήτρης και Αλίκη Περρωτή», κα Φωτεινή Τράκα και κα Σίσσυ Μπάμπα, είχαμε τη μεγάλη χαρά να μας επισκεφτεί ο κύριος Μάνος Κοντολέων για να μας παρουσιάσει το βιβλίο του "Ο αδερφός της Ασπασίας".

Μεταφερθήκαμε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων καθίσαμε αναπαυτικά και κάναμε διάφορες ερωτήσεις στον συγγραφέα, ο οποίος με μεγάλη ευχαρίστηση μας απάντησε.

Μοιραστήκαμε τα βιβλία υπογεγραμμένα από τον τελευταίο και τον ευχαριστήσαμε για την υπέροχη παρουσίαση και τις αφιερώσεις. Από τη μεριά μας του προσφέραμε ένα φωτογραφικό ημερολόγιο με τις φωτογραφίες που είχαμε τραβήξει χθες από το χώρο της Σχολής.

Περάσαμε πολύ όμορφα και για άλλη μια φορά ταξιδέψαμε συντροφιά με ένα βιβλίο.

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε