ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ   /   Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση   /   Δημοτικό Σχολείο   /   Blog
Όλες οι εποχές του χρόνου σ' ένα ΔΕΝΤΡΟ!
14. 05. 2018

Στο πλαίσιο του προγράμματος “Family and Community Literacy”, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Α2 τμήματος, υποδέχτηκαν στην τάξη τους με χαρά τη μητέρα της συμμαθήτριάς τους Κυβέλη Χαλκιοπούλου, κυρία Ειρήνη Κιλέτση, για να τους διαβάσει το βιβλίο "Όλες οι εποχές του χρόνου σ' ένα ΔΕΝΤΡΟ!" της Britta Teckentrup.

Στη συνέχεια, η κυρία Ειρήνη μοίρασε στα παιδιά ένα φυλλάδιο με 4 δέντρα και τα παιδιά αποτύπωσαν τις 4 εποχές του χρόνου ζωγραφίζοντας κάθε δέντρο ανάλογα.

Τέλος, τα παιδιά μαζί με την κυρία Ειρήνη έδειξαν με το σώμα τους τον κύκλο ζωής ενός δέντρου κατά τη διάρκεια των 4 εποχών! Την ευχαριστούμε πολύ!

Eξερευνούμε
Αξιολογούμε