Στην ΑΓΣ ο υπουργός Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών, Κωστής Χατζηδάκης
05. 04. 2024

Τις εγκαταστάσεις της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής επισκέφτηκε ο υπουργός Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών, Κωστής Χατζηδάκης. Ο πρόεδρος του Ιδρύματος, Dr. Jeff Lansdale και η Head of Institutional Advancement, Αθηνά Περιστεροπούλου τον ξενάγησαν στο «Σπίτι των εργαλείων της παράδοσης», όπου εκτίθεται ιδιαίτερης πολιτιστικής αξίας συλλογή παραδοσιακών αγροτικών εργαλείων και οικιακών αντικειμένων που η Αριάν Κοντέλλη δώρισε στη Σχολή στη μνήμη του συζύγου της, Παύλου Κοντέλλη. Αμέσως μετά, επισκέφτηκε το Γυμνάσιο Χασιώτη, το Δημοτικό Σχολείο, το Εκπαιδευτικό Αγρόκτημα και τα θερμοκήπια, έχοντας τη δυνατότητα να συνομιλήσει με το προσωπικό και τους μαθητές του Ιδρύματος.

Δείτε περισσότερες φωτογραφίες στη σελίδα μας στο facecook.