Μνημόνιο συνεργασίας με την ΑΛΟΥΜΥΛ
01. 12. 2023

Η από κοινού υλοποίηση περιβαλλοντικών και κοινωνικών δράσεων αμοιβαίου ενδιαφέροντος είναι ο σκοπός του μνημονίου συνεργασίας που υπέγραψαν η ΑΓΣ και η εταιρία «ΑΛΟΥΜΥΛ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ Α.Ε.» με πρωτοβουλία του SustainabilityManagerτης ΑΛΟΥΜΥΛ Δρα Γιώργου Φυτιάνου. Μεταξύ άλλων, η Σχολή αναλαμβάνει τη διοργάνωση εκπαιδευτικών και άλλων δράσεων για τους εργαζόμενους της ΑΛΟΥΜΥΛ, ενώ η εταιρεία να συνδράμει στην υποστήριξη συγκεκριμένων περιβαλλοντικών δράσεων των εκπαιδευτικών τμημάτων της Σχολής.

Τα συμβαλλόμενα μέρη δεσμεύονται να συνεργάζονται σε επίπεδο δημοσιότητας και προβολής με στόχο την καλύτερη δυνατή ενημέρωση των πολιτών για το περιεχόμενο και την εμβέλεια των από κοινού δράσεων.